Лікування булімії

Зображення жінки за столом з великою кількістю калорійних продуктів

Види послуг та ціни

img
Лікування булімії
Згідно звичайному стаціонарному лікуванню

Наші фахівці:

Кристина Юрьевна Зеляско (Ткаченко) img
Геріатрія
Діагностика
Довідки
Наркологія
Психіатрія
Психотерапія
Христина Юріївна Зеляско (Ткаченко)
img img
Діагностика
Психіатрія
Психотерапія
Аліна Іванівна Грошева
Анна Величко
Діагностика
Навчалні тренінги
Психіатрія
Психологія
Психотерапія
Ганна Велічко
img
Геріатрія
Діагностика
Довідки
Наркологія
Психіатрія
Психотерапія
Хаджинов Олег Віталійович

Булімія: впевнені, Ви чули колись про неї

Це психологічне захворювання з розладом харчової культури. Воно супроводжується приступами безконтрольного переїдання з подальшим неприродним спустошенням шлунка. 
Наприклад, штучною блювотою, застосуванням клізми, вживанням діуретичних засобів і хімічних речовин. Хворі відчувають почуття провини за переїдання і навіть ненависть до себе, що спонукає їх до прийняття небезпечних для здоров’я заходів. 
Які причини появи булімії? 

Ключовою є стан психіки пацієнта, що провокує внутрішню агресію. Якщо люди хворі анорексією намагаються знизити кількість вживаної їжі, то наслідком булімії є спроби знищення їжі (як абстрактного образу) і себе поїданням.

З інших причин булімії варто відзначити:

  • Міжособистісні конфлікти - зачіпають різні сфери соціального спілкування і взаємодії: сімейні, трудові, навчальні, сексуальні і т.д.
  • Втрата близьких людей - розлука з коханим, смерть батьків, дітей, друзів і т.д.
  • Статус поганої дитини в сім’ї - на дитину проєктуються недоліки батьків. 
  • Різка зміна обстановки - переїзд в інше місто/країну, зміна місця роботи, припинення спортивної діяльності, навчання та інших занять. 
  • Стресові ситуації - нещасні випадки, конфлікти, іспити, пограбування та ін. 

Більшість людей, у яких проявляються симптоми булімії, мають: відчуття непотрібності, страждають від самотності, розчаровуються в житті і людях, а також відчувають пригніченість практично в будь-яких життєвих ситуаціях. 
Щоб позбавитися булімії вам потрібні три різних джерела допомоги: поведінкова психотерапія, міжособистісна, а також медикаментозна. При цьому лікування має проводитися тільки в спеціалізованих медичних установах під строгим контролем профільного лікаря. 
Якщо вам потрібна допомога, ми з радістю розглянемо конкретно ваш випадок.  
Ми ведемо як стаціонарне, так і амбулаторне лікування.
Компульсивне переїдання та що з цим робити? 
Почнемо з того, що це розлад харчової поведінки, що проявляється безконтрольним прийомом великого обсягу їжі без відчуття голоду для усунення стресу. 
Такий напад допомагає не заїдати емоції, а з допомогою їжі позбавляти їх відчуттів  Виразність проявів цього РХП варіює від окремих епізодів із помірним переїданням до регулярної обжерливості, що нагадує булімію. 
На відміну від хворих з анорексією або булімією людина не намагається позбуватися з’їденого за допомогою блювання, проносних засобів, посилених тренувань або інших способів.
Основною психологічною першопричиною психогенного переїдання стає невміння справлятися з емоціями, що спричиняються як зовнішніми несприятливими чинниками, так і внутрішніми конфліктами. Тригерами для нападу обжерливості стають різні емоції: образа, неможливість змінити ситуацію, провина, страх, образа чи тривога.
Багато пацієнтів страждають від заниженої самооцінки та почуваються нездатними відповідати очікуванням та вимогам оточуючих.

Як можна зрозуміти, що це компульсивне переїдання? Дуже просто! Людина у такому випадку: 

  • їсть, навіть якщо абсолютно сита 
  • може їсти автоматично та не помічати, як це сталося 
  • отримує короткотривале задоволення, яке швидко минає 
  • зазвичай їсть перед телевізором чи комп'ютером 
  • часто страждає від болів у шлунку та порушень травлення 
  • їсть багато та швидко 
  • не контролює, що з'їдає 
  • не може припинити їсти 
  • відчуває почуття провини 

Компульсивний розлад харчування проявляється лише на самоті. На людях хворі можуть контролювати себе та з’їдають нормальні порції. Проте їхнє життя крутиться довкола їжі постійно. 
Основним методом боротьби з компульсивним переїданням є психотерапія. Під час лікування пацієнту допомагають змінити підхід до харчування та виробити чіткий графік прийому їжі. Також фахівці змінюють ставлення до їжі. 
Позбутись компульсивного переїдання цілком реально. Потрібно лише взятися за вирішення питання. 
У нас працюють спеціалісти, які допоможуть повернутися до звичного життя. Лікування проходить амбулаторно та стаціонарно. 

Бажаєте записатись на прийом?

Заповніть форму і наші спеціалісти зв’яжуться з вами якнайшвидше!

або напишіть самостійно
img